top of page

Pomoc prawna 24/7. Nie czekaj! Zadzwoń teraz:

978A3045-Edit.jpg

Bez względu na to, czy rozwód następuje bez orzekania o winie czy ze wskazaniem osoby winnej rozpadu małżeństwa, prawnik z odpowiednimi kwalifikacjami, wiedzą oraz doświadczeniem okazuje się dużym wsparciem. Fachowa obsługa, profesjonalizm, działanie zgodne z etyką zawodową i poszanowaniem prywatności, to cechy, którymi wyróżnia się adwokat od rozwodów. 

Rozwody

W Polsce rozpatrywanych jest blisko 20 000 spraw rozwodowych, a każdego roku liczba ta zwiększa się średnio o 3%. Każda z nich nie jest łatwa, ponieważ dotyka sfery osobistej, prywatnej, a oprócz formalności ogromną rolę odgrywają również emocje. 

Sprawy rozwodowe

Aby mogło dojść do rozwiązania małżeństwa, należy wskazać, że doszło do zupełnego rozkładu pożycia. Sędzia nie może orzec rozwodu, jeśli nie ma ku temu odpowiednich przesłanej, rozwiązanie małżeństwa skutkowałoby szkodą dla jednej ze stron lub dzieci albo rozwód wiąże się ze sprzecznościami w zakresie zasad współżycia społecznego. 

Adwokat od rozwodów oferuje swoją pomoc nie tylko w formalnościach, jakie wiążą się ze sporządzeniem właściwego pozwu, ale reprezentuje również swojego klienta i dąży do najkorzystniejszego wyniku sprawy sądowej.

 

Adwokat od spraw rozwodowych oferuje swoją kompleksową pomoc, aby w tak trudnym czasie klient mógł funkcjonować przy zachowaniu należytego komfortu, bez stresu oraz presji. Co więcej, oprócz spraw rozwodowych oferowana jest również pomoc w przeprowadzeniu separacji

Adwokat od rozwodów bez orzekania o winie 

Chociaż sprawy o rozwód bez orzekania o winie wydają się nieskomplikowane, a sam rozwód może być orzekany już na pierwszej rozprawie, to nie zawsze dwie strony są zgodne co do takiego finału rozwiązania małżeństwa. Adwokat od rozwodów nie tylko pomoże sporządzić pozew i będzie reprezentował klienta podczas rozprawy, ale przeprowadzi również konieczne mediacje, aby nastąpił rozwód bez komplikacji, w pełnej zgodzie, w ramach ustalonych warunków. 

Adwokat rozwodowy - rozwód z orzekaniem o winie

Profesjonalne wsparcie prawne w ramach przeprowadzenia rozwodu z orzekaniem o winie jest nie tylko pomocne w ramach uzyskania najkorzystniejszych warunków finału sprawy, ale nierzadko wręcz niezbędne, aby móc dochodzić swoich praw oraz zadbać o prywatne interesy. Rozwód z orzeczeniem o winie nigdy nie jest łatwy, pomiędzy stronami dochodzi do konfliktu, a kluczowe jest łagodzenie sporów i dochodzenie do kompromisów. 

Adwokat od rozwodów, który zajmuje się prowadzeniem spraw z orzekaniem o winie, prowadzi nierzadko sądową batalię, którą trudno wygrać, ale z pomocą profesjonalisty jest to jak najbardziej możliwe. 

Co ważne, przy rozwodach z orzeczeniem o winie bardzo często dochodzą jeszcze kwestie podziału wspólnego majątku oraz regulacje dotyczące opieki nad dziećmi, jeśli małżeństwo takie posiada. Zawsze są to sprawy trudne, intymne, bolesne, stresujące, natomiast doświadczony prawnik zrobi wszystko, aby sprawy sądowe odbyły się bez komplikacji.

 

Rozwody z orzeczeniem o winie to specjalność prawników z naszej kancelarii. Porady prawne, przygotowanie dokumentów formalnych, reprezentowanie przed sądem, to tylko niektóre z usług, jakie wchodzą w zakres kompleksowej oferty. Adwokat od rozwodów zawsze podchodzi indywidualnie do każdego klienta i każdej sprawy, analizuje, doradza, rozpatruje możliwe korzyści i minimalizuje ryzyko niepowodzenia. Wnikliwa i rzetelna weryfikacja sytuacji oraz uczciwe podejście do klienta, zawsze z zachowaniem poufności, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa oraz zawodową etyką, właśnie na to mogą liczyć klienci naszych prawników w kancelarii. 

Podział majątku przy rozwodzie

Nasi adwokaci rozwodowi zajmują się nie tylko sprawami rozwodowymi, ale również tymi o podział majątku, którego konieczność wynika z rozpadu małżeństwa. Mediacje i negocjacje oraz korzystne kompromisy, to tylko część skutecznych działań, jakie wdrażają prawnicy. Ponieważ sprawy o podział majątku przeważnie są skomplikowane i wiążą się z nadmiarem negatywnych emocji, wskazane jest zachowanie jak najlepszego komfortu psychicznego, właśnie o taki dbają profesjonalni i empatyczni prawnicy. Finałem sprawy jest zawsze korzystne dla klienta rozwiązanie. 

Postępowanie dotyczące władzy rodzicielskiej nad dziećmi

Odrębnym postępowaniem przy sprawach rozwodowych jest ustalenie opieki nad wspólnymi dziećmi po rozpadzie małżeństwa. Prawnicy dokładają wszelkich starań, aby podział nastąpił z korzyścią dla klienta. Ustalenie władzy rodzicielskiej i kontaktów z dziećmi jest najczęściej priorytetem, ale też kwestią sporną pomiędzy byłymi małżonkami. Chodzi przecież o komfortowe funkcjonowanie całej rodziny. 

 

Dzisiaj coraz częściej rozstrzygana jest opieka naprzemienna nad małoletnimi dziećmi. Adwokat pomoże w dojściu do takiego rozwiązania, jeśli jest ono najkorzystniejsze dla wszystkich zainteresowanych. Opieka prawna, załatwianie formalności, reprezentowanie przed sądem, na to można liczyć, jeśli klient zdecyduje się na wsparcie profesjonalnych prawników. 

Zadzwoń lub napisz

Zadzwoń do nas jeśli masz jakieś pytania odnośnie usług naszej Kancelarii lub chcesz się umówić na spotkanie. 

Bezpieczeństwo

Wszystkie przesłane do nas informacje w postaci dokumentów, jak również wszelkie rozmowy i powierzane nam informacje są objęte klauzulą poufności. Możesz czuć się całkowicie bezpiecznie i swobodnie, każda Twoja sprawa jest objęta tajemnicą.

bottom of page