top of page
978A3045-Edit.jpg

Nasz prawnik zajmie się przygotowaniem umowy z uwzględnieniem wszelkich aspektów, jakie są istotne dla klienta, ale dokona również analizy gotowej już umowy, sprawdzi jej zapisy i skontroluje zgodność dokumentu z obowiązującymi w Polsce przepisami prawa. Nasze kompleksowe usługi dotyczą sporządzania umów od podstaw oraz przygotowywania umów, aby zapisane warunki były jak najkorzystniejsze dla klienta.

Przygotowywanie umów

Nasza kancelaria posiada bogate doświadczenie w zakresie pracy z różnego rodzaju umowami cywilnoprawnymi bądź handlowymi. Swoje usługi oferujemy zarówno klientom indywidualnym, jak i podmiotom gospodarczym. Zdajemy sobie sprawę, jak przykre konsekwencje może mieć umowa podpisana na złych warunkach, dlatego czuwamy nad treścią takich dokumentów. 

Bieżąca działalność przedsiębiorstwa

Podpisywanie umów i kontraktów jest nieodzownym elementem prowadzenia każdej firmy. Nasz prawnik będzie czuwał nad tym, aby przygotowanie umów i weryfikacja zapisów takich dokumentów zawsze uwzględniała satysfakcję klienta oraz minimalizowała ewentualne ryzyko podpisania umów niekorzystnych, biorąc pod uwagę bieżącą działalność czy rozwój firmy. W ramach bieżącej obsługi firm prawnik zadba o należyte przygotowanie umów, takich jak:

 • umowy zlecenie, 

 • umowy o dzieło, 

 • umowy agencyjne, 

 • umowy ramowe, 

 • umowy o zachowanie poufności, 

 • umowy o prawa autorskie, 

 • umowy sprzedaży, 

 • umowy kupna, 

 • umowy najmu, 

 • umowy dzierżawy, 

 • umowy użyczenia. 

 

Wykwalifikowany prawnik z naszej kancelarii oferuje sporządzanie umów w ramach stałej obsługi firm oraz jednorazowych zleceń, w razie takiej potrzeby. Przygotowanie umowy jest możliwe od podstaw z uwzględnieniem wszelkich potrzeb i warunków, jakie sprzyjają rozwojowi firmy, ale możliwe jest również weryfikowanie powstałych już zapisów wraz z modyfikacją tych, które mogą nie być korzystne dla klienta.

Przygotowywanie umów i nie tylko

Sporządzanie umów intratnych dla przedsiębiorstwa to jeszcze nie wszystko, aby biznes mógł prężnie prosperować bez narażania się na przykre konsekwencje nieuczciwych zapisów. Prawnik z naszej kancelarii oferuje również reprezentowanie firmy przed kontrahentami i biznesowymi partnerami. Nierzadko nie wystarczy samo przygotowanie umowy, ale niezbędne okazują się jakościowe negocjacje. Pomoc prawna w tym zakresie jest “kluczem do sukcesu”, aby firma mogła przetrwać w swojej branży, realizować inwestycje, rozwijać się i współpracować z kontrahentami na dobrych warunkach. Co ważne, niektóre umowy wiążą się również z zakończeniem sporów, dzięki czemu możliwe jest uniknięcie ich rozstrzygania na drodze sądowej. 

Przygotowywanie umów dla klientów indywidualnych

Opiniowanie wzorów umów to kolejny zakres usług, jakie świadczą prawnicy w naszej kancelarii. Okazuje się, że źródłem sporów sądowych jest nie tylko brak sporządzenia ustaleń w formie pisemnej, ale również złe zapisy umów. Celowe wprowadzanie w błąd, zatajanie informacji, niekorzystne dla klienta warunki zawieranych umów, to tylko niektóre problemy, z jakimi borykają się osoby, które podpisały zły dokument. Opiniowanie skonstruowanej już umowy pozwala chronić prawa i interesy osoby zainteresowanej i właśnie tym zajmuje się prawnik. Przygotowanie umowy daje przede wszystkim gwarancję bezpieczeństwa, ale pozwala również czerpać jak największe korzyści. 

Prawnik z ogromną wiedzą, doświadczeniem i odpowiednimi kwalifikacjami zajmie się nie tylko przygotowaniem umowy. Świadczy również usługi w zakresie jej opiniowania, nanoszenia poprawek, porad prawnych w zakresie zapisów takich dokumentów. Co więcej, reprezentuje, negocjuje, przygotowuje klienta do wdrożenia skutecznych mechanizmów walki z nieuczciwymi umowami. Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami prawa każdy ma możliwość odstąpienia od umowy w ciągu 14 dni od jej podpisania. Dotyczy to nie tylko umów handlowych, ale również deweloperskich, ubezpieczeniowych czy kredytowych. 

Przygotowywanie umów przez prawnika to gwarancja staranności

Aby zabezpieczyć swój biznes przed nieuczciwymi kontrahentami, warto aby kluczowym dokumentom przyjrzał się doświadczony prawnik. Przygotowanie umowy to jedno z zadań, którymi powinien się zająć.​

Nie wszystkie umowy muszą być sporządzone w formie pisemnej. Są również takie, które zachowują swoją ważność, jeśli zostaną zawarte ustnie. Warto jednak pamiętać, że dokument sporządzony na kartce daje znacznie większe bezpieczeństwo, a w razie sporów pomiędzy stronami, udaje się szybciej rozwiązać konflikt. 

Umowy nie muszą być sporządzone przez prawnika, można je konstruować samodzielnie, ale ich zapisy muszą być zgodne z obowiązującym w Polsce prawem. Gwarancję staranności tworzenia umów dają właśnie prawnicy. Przygotowanie umowy, która zawiera wszelkie niezbędne zapisy oraz chroni interesy dwóch stron, wcale nie jest takie proste, wymaga doświadczenia i profesjonalnej wiedzy. 

Należy wiedzieć, że każda umowa jest indywidualna, trudno mówić o uniwersalnych wzorach, z których korzystałby prawnik. Przygotowanie umowy musi przecież uwzględniać wszelkie potrzeby klienta. Dzięki indywidualnemu podejściu klient zyskuje nie tylko pewność w ramach podpisywanych dokumentów, ale również pomoc w razie jakichkolwiek problemów w tej kwestii.

Zadzwoń lub napisz

Zadzwoń do nas jeśli masz jakieś pytania odnośnie usług naszej Kancelarii lub chcesz się umówić na spotkanie. 

Bezpieczeństwo

Wszystkie przesłane do nas informacje w postaci dokumentów, jak również wszelkie rozmowy i powierzane nam informacje są objęte klauzulą poufności. Możesz czuć się całkowicie bezpiecznie i swobodnie, każda Twoja sprawa jest objęta tajemnicą.

bottom of page